Цей розділ призначений лише для медичних і фармацевтичних працівників.
Якщо Ви медичний
або фармацевтичний
працівник, натисніть кнопку
Якщо Ви не є
медичним або
фармацевтичним
працівником, натисніть
УвійтиПовернутися
Фiльтрум / Від діареї (проносу)

ЧИМ ЛІКУВАТИ ДІАРЕЮ (ПРОНОС)

ЧИМ ЛІКУВАТИ ДІАРЕЮ (ПРОНОС)

Засіб від діареї – мабуть, одна з найпопулярніших складових будь-якої домашньої аптечки. І це недивно: кожен, хто хоч раз переніс епізод діареї, навряд чи забуде неприємні відчуття, що супроводжують цей стан.

Сама по собі діарея (пронос) є не захворюванням, а симптомом, але, залишаючись без лікування, вона може завдати організму серйозної шкоди. З цієї причини лікування діареї у дорослих і дітей – не просто процес, що позбавляє дискомфорту, але й важлива умова для збереження здоров'я.

Причини діареї

Найпоширенішими причинами, через які може розвинутися діарея, є такі:

  • харчові отруєння;
  • дисбактеріоз кишечнику;
  • порушення процесів всмоктування в кишечнику;
  • харчова алергія або індивідуальна непереносимість будь-яких продуктів харчування або їхніх інгредієнтів;
  • неправильне харчування.

В усіх перелічених випадках ліки можуть призначатися як самостійний засіб від проносу, так і в комплексі з іншими препаратами.

Ускладнення діареї

До найбільш небезпечних ускладнень проносу належить зневоднення: разом з надмірно водянистими каловими масами організм втрачає велику кількість рідини. Крім того, з водою кровоносне русло залишають дуже важливі мікроелементи, без яких неможливі нормальний обмін речовин, правильна робота серця та інші життєво важливі функції. Тому найважливішим завданням при діареї є поповнення втрати рідини і електролітів. У цьому разі лікування діареї спрямоване на профілактику серцево-судинних та інших порушень, наслідки яких можуть бути дійсно небезпечними.

Крім того, без лікування діарея здатна стати причиною стійкого порушення мікрофлори кишечнику.

Лікування діареї

ЛЛікарський засіб від діареї Фільтрум®Еко належить до ентеросорбентів останнього покоління. Його сорбційна місткість (здатність поглинати шкідливі речовини) дозволяє застосовувати цей засіб від проносу у дорослих і дітей при діареї різного походження (у тому числі при харчових, лікарських, алкогольних та інших отруєннях).

Про склад препарату. Основним компонентом Фільтрум®Еко є лігнін – речовина природного походження, отримана з деревини методом спеціальної обробки. На відміну від засобів від діареї попередніх поколінь, Фільтрум®Еко здатний поглинати різноманітні речовини, включаючи низькомолекулярні сполуки (алкоголь, компоненти ряду лікарських препаратів тощо). Така особливість робить цей засіб від проносу універсальним сорбентом, що сприяє лікуванню діареї різної етіології.

Фильтрум 400 мг

Про застосування препарату. Фільтрум®Еко рекомендовано застосовувати 3-4 рази на добу за 1 годину до прийому їжі та інших лікарських препаратів протягом до 5 днів. Разова доза препарату складає: для дітей до 1 року – ½ таблетки, 1-3 року – 1 таблетка, 4-7 років – 1 таблетка, 7-12 років – 1-2 таблетки, для дорослих – 2-3 таблетки.

Форма випуску таблеток від діареї Фільтрум®Еко робить його прийом зручним навіть у дорозі, що важливо для тих, хто проводить багато часу поза домівкою.

У разі проносу невідомого походження, наявності в калі включень крові, тривалості більше 2 діб, а також при супроводі проносу іншими симптомами (підвищенням температури тіла, блювотою, слабкістю тощо) необхідно негайно звернутися до лікаря.