Цей розділ призначений лише для медичних і фармацевтичних працівників.
Якщо Ви медичний
або фармацевтичний
працівник, натисніть кнопку
Якщо Ви не є
медичним або
фармацевтичним
працівником, натисніть
УвійтиПовернутися
Фiльтрум / Морепродукти

Отруєння рибою

Отруєння рибою – один з поширених станів, з якими люди звертаються до лікаря. Навіть правильно приготовлений, цей продукт схильний до швидкого псування, і елементарне недотримання правил зберігання може стати причиною серйозного отруєння. Крім того, завжди існує ймовірність придбати рибу, виловлену у водоймищах, забруднених промисловими відходами або стічними водами. В цьому разі разом із смачним обідом або вечерею в організм людини потрапляють солі важких металів, ртуть, інфекційні агенти та інші токсичні речовини.

Особливості отруєння рибою

Отруєння рибою відбувається через те, що в організм людини потрапляють речовини, які порушують функції і життєдіяльність його органів.

Сама риба може «придбати» ці токсини в таких випадках:

  • при зберіганні за неналежних умов. У цьому разі в тканинах риби розпочинається гниття, в процесі якого утворюються отруйні речовини. При купівлі свіжої або замороженої риби обов'язково зверніть увагу на її зовнішній вигляд (вас мають насторожити роздуте черевце, помутнілі очі, підійнятий уверх або висохлий хвіст, липка тушка);
  • у процесі консервації, соління, копчення, коли можуть не дотримуватися санітарно-гігієнічні вимоги і використовуватися прострочені інгредієнти: рослинні або тваринні жири, овочеві соки або овочі;
  • при знаходженні риби в забруднених водоймищах.

Лікування

При отруєнні рибою в обов'язковому порядку зверніться до лікаря, який зможе визначити причину отруєння і обере правильну тактику лікування. Для надання першої допомоги необхідно припинити всмоктування токсинів у кровоносне русло, велика частина з яких проникає в кров з тонкого кишечнику.

Препарат нового покоління Фільтрум®Еко дозволяє знизити всмоктування токсинів, оскільки його діюча речовина – лігнін – поглинає великий спектр шкідливих речовин. При цьому Фільтрум®Еко має широкий діапазон показань, що дозволяє застосовувати його при отруєннях будь-якого походження.

Чим ви отруїлися?